Home » 2016

  • যীচুৰ সৰু হোৱা আৰু ওখ পদ পোৱা

    যীচুৰ সৰু হোৱা আৰু ওখ পদ পোৱা

    বাইবেলে আমাক কয় যে যীচু খ্ৰীষ্ট সম্পূৰ্ণকৈ ঈশ্বৰ। তেওঁ অনন্তকালৰ পৰাই স্বৰ্গত থাকি, পদত, শক্তিত, আৰু পৱিত্ৰতাত তেওঁৰ পিতৃ ঈশ্বৰৰ লগত সমান। তথাপিও মানৱৰ প্ৰতি তেওঁৰ প্ৰেমৰ কাৰণে, তেওঁ নিজে ইচ্ছা কৰি নিজক নম্ৰ কৰিলে, আৰু মানুহ হৈ গৈ পৃথিৱীলৈ আহি, পাপীৰ মাজত থাকি, শেষত আমাৰ পাপবোৰৰ পৰিশোধ কৰিবলৈ এটা লাজ্জাজনক মৃত্যু বৰণ কৰিলে। তেওঁ সকলোতকৈ ওপৰত থকা পদৰ পৰা সকলোতকৈ তলত থকা পদলৈ নামিলে। কিন্তু কাহিনীটো তাত শেষ হোৱা নাই। বাইবেলে আমাক এইতোও কয়, যে যীচু এতিয়া জীৱিত হৈ […]

  • মানুহে কেনেকৈ ঈশ্বৰৰ ওচৰ পাব পাৰে?

    মানুহে কেনেকৈ ঈশ্বৰৰ ওচৰ পাব পাৰে?

    আপুনি কেতিয়াও ভাবিছে নে?: “ঈশ্বৰ কিয় ইমান দুৰত যেন লাগে?” ইয়াৰ এটা কাৰণ আছে: বাইবেলে আমাক শিকায় যে সকলো মানুহ জন্মৰ পৰা নিজৰ নিজৰ পাপৰ কাৰণে ঈশ্বৰৰ পৰা প্ৰিথক হৈছে। মানুহে ঈশ্বৰক নাজানে। সিহঁতে তেওঁক নামানে, আৰু প্ৰেমো নকৰে। আমাৰ অন্তৰত আৰু জিৱনত থকা পাপ এটা বৰ ডাঙৰ মানুহে পাৰ কৰিব নপৰা শিলৰ নিচিনা, যোনটোৱে আমি আৰু আমাৰ পৱিত্ৰ সৃষ্টিকৰ্তাৰ মাজত থকা বাটটো বন্ধ কৰে। পাপে আমাক ঈশ্বৰৰ পৰা প্ৰিথক কৰে, আৰু পাপৰ কাৰণে ঈশ্বৰে আমাক শাষ্টিও দিব লাগিব। আমি […]